plamienie międzymiesiączkoweU młodych kobiet, które dopiero zaczynają miesiączkowanie, plamienia między miesiączkami zdarzają się dosyć często. Cały cykl menstruacyjny dopiero się przecież reguluje, więc nie jest to nic dziwnego i nie należy się tym faktem niepokoić. Jeśli jednak krwawienia między miesiączkami dotyczą już dorosłej kobiety, która powinna mieć regularny okres i u której ten okres był regularny, ale nagle nie wiadomo dlaczego wszystko uległo zmianie, niestety trzeba się zaniepokoić. Nie zawsze oznacza to jakąś poważną chorobę – najczęściej po prostu infekcję. Jednak zawsze należy udać się do specjalisty, który wykona odpowiednie badania i wdroży właściwe sposoby leczenia. Warto jednak dodać, że taki objaw może wskazywać na zarażenie chorobą weneryczną – należy więc to sprawdzić!

Krwawienie między miesiączkami – przyczyny

Krwawienie między miesiączkami u młodej kobiety, która dopiero zaczęła miesiączkować, jest normalne. Stan ten jest uznawany za w pełni naturalny przez około 2 lata od rozpoczęcia miesiączkowania. U kobiety dorosłej może się pojawić na przykład w pierwszych miesiącach zażywania tabletek antykoncepcyjnych, kiedy to poziom hormonów szaleje i musi się dopiero ustabilizować. Nie wszystkie tabletki hormonalne tak samo wpływają na wszystkie kobiety. krwawienie między miesiączkamiDlatego jeśli pojawia się jakikolwiek dyskomfort w stosowaniu konkretnych, warto zgłosić się do lekarza, żeby wymienił je na inne. Początek ich zażywania jest bowiem czasem dopasowywania antykoncepcji do konkretnego przypadku. Krwawienie może również zostać uznane za normalne, jeśli ma miejsce w trakcie owulacji. Wówczas gwałtownie spada poziom estrogenów, co może skutkować plamieniem. Nie powinno ono jednak być długie i zbyt obfite. W jakichkolwiek innych przypadkach takiego plamienia nie można uznać za normalne. I może to być na przykład efekt rozwijającej się w organizmie choroby wenerycznej.

Plamienie między miesiączkami a choroby weneryczne

Plamienie między miesiączkami może być skutkiem zarażenia chorobami przenoszonymi droga płciową. Kiedy rozwijają się w organizmie i atakują kolejne narządy, mogą prowadzić do poważnych zmian – na przykład do powstania nadżerki u ujścia szyjki macicy. Krwawienie międzymiesiączkowe mogą powodować następujące choroby weneryczne:Krwawienie międzymiesiączkowe

Plamienia między miesiączkami – testy PCR

Jeśli podejrzewasz, że plamienia pomiędzy okresami mogą być wynikiem zarażenia chorobą weneryczną, zamów testy PCR, które potwierdzą lub oddalą Twoje obawy! Dzięki temu będzie wiadomo, jakie leczenie podjąć. Same testy są bardzo łatwe do przeprowadzenia i można je wykonać samodzielnie we własnym domu. Nie są drogie, a naprawdę wiarygodne! Zamówienie u nas podobnych badań gwarantuje komfort i spokój. Podejrzenia nie muszą okazać się słuszne, co niweluje też konieczność informowania lekarza o swoich podejrzeniach – jeśli się one nie potwierdzą.

image_pdfPobierz PDF