rybi zapach z pochwyKażda kobieta pragnie prezentować się i pachnieć wspaniale. Niestety, niektóre choroby sprawiają, że zmienia się nawet zapach pochodzący z pochwy! Zapach intymny może być afrodyzjakiem – wielu mężczyzn przyznaje, że zapach waginy ich podnieca. Jednak jeśli zapach pochwy jest raczej nieprzyjemny, nikogo nie skusi, a wręcz świadczy o dolegliwościach zdrowotnych. Ich pochodzenie jest bardzo różne, ale warto rozważyć wykonanie testów na obecność patogenów przenoszonych drogą płciową! Nieprzyjemny zapach z pochwy, rybi, kwaśny zapach z pochwy, metaliczny zapach z pochwy – jednym słowem, przykry zapach z pochwy nie jest czymś, co można bagatelizować. Wskazuje, że infekcja (na przykład grzybicza) dosyć się już rozwinęła i konieczne jest podjęcie szybkiego leczenia. Co warto wiedzieć na ten temat?

Smród z pochwy, zapach ryby z pochwy czy zapach drożdży z pochwy – nieprzyjemny zapach z pochwy

kwaśny zapach z pochwy
Ilość pacjentów z takimi objawami najlepiej świadczy o tym, że jest to dolegliwość dosyć popularna. Warto zatem dowiedzieć się, co może być przyczyną takich przykrych objawów.
Wydzielina z pochwy powinna być bezzapachowa, przezroczysta lub biaława. Jeśli więc cokolwiek – zapach, konsystencja, kolor – odbiega od normy, wskazuje to na jakąś chorobę, która dotknęła daną osobę. Dziwny zapach z pochwy, który jest intensywny, nieprzyjemny, a do tego dochodzi ból, świąd, pieczenie, niemal na 100% pozwala przypuszczać, że doszło do jakiegoś zakażenia. Mogą to być objawy zarażenia się chorobą weneryczną!

Niemiły zapach z pochwy, śmierdzi z pochwy – przyczyny

Infekcję mogą wywołać grzyby lub drożdżaki. Brzydki zapach z pochwy – zwłaszcza rybi zapach z pochwy – może też być wywołany przez następujące choroby:

brzydki zapach z pochwy

Nieprzyjemny zapach z pochwy – co stosować?

Nieprzyjemny zapach z pochwy, czy też w ogóle nieprzyjemny zapach z okolic intymnych mogą wskazywać na różne czynniki chorobowe – w tym na przykład choroby weneryczne. Oczywiście, istnieją sposoby żeby rozpoznać rodzaje zakażenia, jednak lepiej potwierdzić własne przypuszczenia dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia. Nieprzyjemny zapach pochwy może wynikać z zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową, a zatem takimi, które uchodzą za wyjątkowo wstydliwe. Leczenie polega przede wszystkim na przyjmowaniu antybiotyków, ale wiele pań nie ma ochoty zgłaszać się do lekarza, jeśli nie mają 100% pewności, że to konieczne.
Wszyscy, którzy są aktywni seksualnie i którym choć raz zdarzył się stosunek bez zabezpieczenia prezerwatywą, albo też stosunek z kimś nieznajomym, za czyje zdrowie nie można ręczyć, powinni poddać się badaniom na obecność patogenów przenoszonych drogą płciową. Pozwalają na to testy PCR, które można zakupić na naszej stronie internetowej i w ten sposób można dyskretnie przeprowadzić badanie we własnym domu. Testy są dosyć tanie, dostępne z łatwością, dokładne i proste do wykonania. Wszystkie kobiety i wszyscy mężczyźni, którzy są aktywni seksualnie powinni przeprowadzać stosowne badania co jakiś czas, ażeby w razie czego podjąć szybkie leczenie i nie zarażać kolejnych osób!

image_pdfPobierz PDF