Ból podbrzusza i jąder u mężczyzn jest dolegliwością bardzo nieprzyjemną, która może naprawdę zdezorganizować i utrudnić codzienne życie. Może to być ból różnoraki – stały, pulsujący, mocny, lekki. Bez względu na to jak dokładnie jest odczuwany, panowie zastanawiają się jakiego jest pochodzenia. Część zupełnie go bagatelizuje, myśląc, że jak przyszedł, to przejdzie, a część od razu ma najczarniejsze myśli (pewnie to rak!). Tymczasem ból w pachwinie u mężczyzn może wynikać między innymi z zarażenia chorobami wenerycznymi. Większość panów będzie zaskoczona, ponieważ współcześnie myśli się często, że choroby te to teraz rzadkość. Jest jednak dokładnie odwrotnie – a ryzyko zarażenia ciągle rośnie!
Przewlekły ból krocza
Ból w kroczu oznacza tak naprawdę, że boli nas podbrzusze, jądra, pachwiny, prącie, cewka moczowa, albo nawet wewnętrzna strona ud. Powody tego mogą być różne – od naprawdę niegroźnych i lekkich, aż po te znaczące, które należy jak najszybciej zacząć leczyć. U różnych osób ból tego rodzaju może być odczuwany w nieco odmienny sposób, dlatego określa się go fachowo mianem właśnie bólu w kroczu. Są takie osoby, które skarżą się jedynie na ból w konkretnym miejscu, ale i takie, u których dolegliwości mogą być odczuwane w różnych miejscach w tym samym czasie, albo w rozmaitych sytuacjach.
Ból w kroczu częstokroć wiąże się z obecnością i innych, przykrych dolegliwości, jak uczucie parcia na mocz, czy też pieczenie w cewce moczowej przy oddawaniu moczu. Z czego może on wynikać? Powodem pojawienia się bólu może być:
- Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego (prostaty),
- Przewlekłym zapaleniu cewki moczowej,
- Torbieli najądrza,
- Wodniaku jądra,
- Przewlekłym zapaleniu najądrza,
- Nowotworze jąder,
- Przepuklinie pachwinowej,
- Chorobach wenerycznych.
Ból podbrzusza u mężczyzn – przyczyny
Ból w pachwinie u mężczyzny może mieć różne pochodzenie – czasem to skutek rozwijających się w organizmie chorób wenerycznych, które należy natychmiast zacząć leczyć. Nawet jednak, jeśli jest to objaw nie wywołany przez żadną chorobę przenoszoną drogą płciową, może bardzo rzutować na codzienne życie. Tym bardziej, że zawsze jest to przypadłość ciężka do szybkiego wyleczenia. Należy przeprowadzić stosowne badania, a następnie zdiagnozować problem i wdrożyć kurację. W leczeniu bierze udział również seksuolog, ponieważ pieczenie w pachwinie i ból może rzutować także na życie seksualne. Dlatego ważny jest kontakt ze specjalistą.
Choroby weneryczne, wywołujące ból w kroczu to:
- Rzeżączka
- Chlamydioza
- Zakażenie Ureaplasma
- Zakażenie Mycoplasma
- Zakażenie Streptococcus agalactiae
- Opryszczka.
Stwierdzenie ich obecności może mieć miejsce u osób aktywnych seksualnie, które współżyją z przypadkowymi partnerami bez zabezpieczenia w postaci prezerwatywy – która chroni nie tylko przed ciążą, ale również właśnie przed chorobami wenerycznymi. Jeśli ktoś prowadzi bogate życie seksualne i nie zawsze jest w swoich działaniach rozsądny, podobne testy na obecność drobnoustrojów przenoszonych drogą płciową powinien wykonywać regularnie.
Pieczenie jąder, trudności w oddawaniu moczu czy ból podbrzusza to tylko niektóre objawy, jakie mogą się pojawić.
Niektóre choroby nie dają jednak żadnych objawów, a jednak się rozwijają – dlatego rozwiązaniem są testy PCR, przeznaczone do wykonania we własnym domu i wskazujące, która choroba weneryczna nas dopadła. Testy można zamówić na naszej stronie!