Test na choroby weneryczne - dlaczego warto wykonać?

Choroby weneryczne wielu osobom wydają się być przeszłością - tymczasem mają się nadzwyczaj dobrze, a współczesne, dość swobodne podejście do kwestii seksualnych bardzo ich rozpowszechnianiu sprzyja. Nie wszyscy odpowiednio zabezpieczają się przed zarażeniem, zbyt rzadko się badają przez co mogą zarażać kolejne osoby, a te następne, jak również wstydzą się omawiać kwestie ewentualnych, niepokojących objawów z lekarzem. Przez to postawienie właściwej diagnozy trwa dłużej - podobnie jak późniejsze leczenie. Bywa, że nigdy już nie odzyska się pełni zdrowia, ponieważ zmiany w organizmie są zbyt daleko posunięte. Należy pamiętać, że choroby przenoszone drogą płciową mogą skutkować na przykład bezpłodnością oraz być zagrożeniem dla życia chorego. Dlatego tak ważne są badania na choroby weneryczne - wykonywane regularnie!

Zakup sprawdzone przez dermatologa testy na choroby weneryczne i wykonaj je w domu:

Test na rzęsistkowicę Test na kandydozę – drożdżycę, candide Badanie, test na rzeżączkę
Test na chlamydię Test na kiłę - Syfilis Test na Ureaplasmę
Test na Mycoplasmę Test na bakteryjne zapalenie pochwy – waginozę Test na opryszczkę – HSV
Test na HPV

Choroby weneryczne - testy

Testy weneryczne są dostępne w aptekach - stacjonarnych i online. Oczywiście, na odpowiednie badania kieruje również lekarzem i w takim wypadku (jeśli to nie wizyta prywatna) zarażenie (lub nie) może być zdiagnozowane za darmo. Wiele osób wstydzi się jednak zgłosić do lekarza z podobną prośbą, albo nawet poinformować go o swoich podejrzeniach. W związku zaś z tym, że osoby aktywne seksualnie powinny badać się regularnie, musiałyby się zgłaszać do lekarza w takim celu dosyć często. O wiele lepiej jest więc kupić test na choroby weneryczne online lub w aptece i przeprowadzić go prywatnie, w domu.

Test na choroby weneryczne w aptece

W tej chwili istnieje możliwość, by badania weneryczne przeprowadzić we własnym domu - w prywatnym, bezpiecznym otoczeniu. Testy są bardzo dokładne i potrafią określić istnienie choroby już na podstawie jednego patogenu. Dlatego to bardzo czułe, nowoczesne badania, które w dodatku są proste do wykonania - nie trzeba mieć żadnej, specjalistycznej wiedzy, żeby sobie z tym poradzić. Do przychodni zgłaszamy się jedynie po wyniki - są to więc testy, które zapewniają anonimowość i pozwalają samodzielnie kontrolować stan swojego zdrowia, zgłaszając się do lekarza dopiero wówczas, gdy już wiemy, że musimy poddać się leczeniu. Jeśli chodzi o choroby weneryczne, badania mogą być kompleksowe, albo skierowane na jedną, konkretną chorobę lub infekcję. Mogą to być również zestawy, odpowiadające na pytania dotyczące zarażenia kilkoma chorobami.

Badania na choroby weneryczne - cena

W zależności od tego na jakie testy się zdecydujemy, tym drożej będzie nas kosztowało przeprowadzenie badań. Badania określające zarażenie kilkoma patogenami będzie droższe niż test na obecność jednej choroby. Można też kupić badania kompleksowe - cały, duży zestaw, który pozwoli szybko, wygodnie i anonimowo sprawdzić, czy przypadkiem nie jest się chorym. Ceny są rozsądne - dopasowane do czułości i profesjonalizmu badań. Na zdrowiu nie powinno się zresztą oszczędzać, więc i tak należy je przeprowadzać co jakiś czas - zwłaszcza gdy dzieje się coś niepokojącego.

Badania na choroby przenoszone drogą płciową

W tak prywatnej sferze życia, jaką jest seksualność, pragniemy zachować zawsze maksimum intymności. Nic dziwnego więc, że wiele osób obawia się nawet rozmowy z lekarzem na ten temat - boją się osądzenia. Prawdą jest, że w tej sferze życia wszystkich powinna cechować wysoka odpowiedzialność, jednak oznacza ona również dbałość o zdrowie swoje i innych. Dlatego właśnie należy korzystać z możliwości zamawiania testów na obecność chorób wenerycznych przez Internet - szybko, bez konieczności wychodzenia z domu, albo w dowolnym miejscu dzięki urządzeniom mobilnym. To szansa na wykrycie choroby, gdy jeszcze będzie na wczesnym etapie rozwoju i podjęcia działań, które ją wyeliminują!