obfite miesiaczkiWiele kobiet narzeka na bolesne i obfite miesiączki. To znaczne utrudnienie życia, ponieważ cały czas stresujemy się, czy nic nigdy się nie przelało i nie poplamiło ubrań. Niektóre panie mają od początku bardzo skąpe okresy i nie odczuwają dużego bólu w trakcie ich trwania. Inne już od pierwszej miesiączki bardzo cierpią. Nie wszyscy jednak wiedzą, że obfite krwawienie miesiączkowe może mieć związek z chorobą weneryczną! Warto dowiedzieć się na ten temat więcej!

Obfite krwawienia miesiączkowe – przyczyny

Pierwsza miesiączka pojawia się zwykle między 12 a 15 rokiem życia. U niektórych dziewcząt już wtedy jest bardzo obfita i bolesna, a później nadal one cierpią. U dorosłych kobiet obfite okresy zdarzają się przez całe życie – aż do menopauzy. Jednak jeśli jakaś kobieta kiedyś nie narzekała na obfite miesiączkowanie, a od pewnego czasu niespodziewanie musi się z nim zmagać, może to mieć związek ze stanem chorobowym. Jakim? Oczywiście, najwięcej kobiet obawia się, że przyczyną jest nowotwór. I rzeczywiście może tak być – dlatego należy regularnie, co roku wykonywać cytologię. Wczesne wykrycie niepokojących zmian jest zwiększeniem szansy na pełne wyleczenie.
Przyczyny obfitych krwawień mogą być jednak zupełnie inne. Wszystko może wynikać na przykład z zarażenia się chorobami wenerycznymi. Zresztą, nowotwór szyjki macicy również jest wynikiem zarażenia się wirusem HPV, czyli wirusem brodawczaka ludzkiego.

Obfite miesiączki a choroby weneryczne

obfite krwawienia miesiączkowe
Choroby weneryczne mogą być przyczyną pojawienia się obfitych miesiączek. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że efekty zachorowania mogą być takie nieoczywiste – w związku z czym sami się nie leczą i zarażają dalej. Choroby przenoszone drogą płciową dosyć łatwo obecnie złapać przy trybie życia jaki większość młodych osób prowadzi. Zmiana partnerów seksualnych, współżycie bez zabezpieczenia prezerwatywą – wszystko to zwiększa ryzyko zarażenia się chorobami wenerycznymi.

Z jakich konkretnie chorób może wynikać zbyt obfity okres?

obfita miesiączka

Przyczyną dolegliwości chorobowych mogą być i takie schorzenia:

  • mięśniaki macicy,
  • polipy macicy,
  • rak szyjki macicy,
  • endometrioza,
  • adenomioza.

 

Testy PCR a choroby weneryczne

Obfite krwawienia wiązać się mogą z istnieniem chorób wenerycznych – dotąd niezdiagnozowanych w organizmie. Dzięki nowoczesnym testom PCR, jesteśmy w stanie wykonać stosowne badania w kierunku ich obecności w organizmie – i to we własnym domu! Dzięki temu przyspieszamy proces postawienia właściwej diagnozy, a przy tym nie musimy się wstydzić przed lekarzem i personelem. Całkiem możliwe bowiem, że testy wykluczą istnienie takich chorób.
Testy zapewniają komfort, są proste w wykonaniu, dosyć tanie, a przy tym można je dyskretnie zamówić przez naszą stronę internetową! Warto wykonywać regularne badania, jeśli jest się osobą aktywną seksualnie.

image_pdfPobierz PDF