bardzo bolesne miesiączkiMiesiączki dla wielu kobiet są bolesne – często tak bardzo, że konieczne staje się przyjmowanie leków przeciwbólowych, które uśmierzą ból. Bardzo bolesna miesiączka utrudnia codzienne funkcjonowanie, a przecież z uwagi na czas trwania wyłączyłaby z życia kobietę na cały tydzień – i to co miesiąc! Wiele kobiet uważa, że niestety, ale okres musi boleć. Natężenie bólu jest oczywiście różne, jednak rzadko zdarza się, żeby któraś kobieta nie narzekała na żadne boleści w czasie miesiączki. Tymczasem ból o dużym natężeniu może być skutkiem rozwijającej się w organizmie choroby o różnym pochodzeniu – nawet takiej, którą zaraziliśmy się drogą płciową. Co warto wiedzieć o chorobach wenerycznych i ich wpływie na bolesne miesiączki?

Bolesne miesiączki – przyczyny

U wielu kobiet już pierwsza miesiączka jest bardzo bolesna – a każda kolejna jest powtórzeniem tej pierwszej. Niektóre kobiety cierpią tak bardzo, że nie są w stanie normalnie funkcjonować, a szacuje się, że co 4 młoda kobieta cierpi z powodu bardzo bolesnych miesiączek, których nie można uśmierzyć przy pomocy zwykłych, dostępnych leków.bolesne menstruacje
Przyczyny tak bolesnych okresów mogą być różne. Mało która kobieta łączy jednak odczuwany ból z możliwością zarażenia się chorobami wenerycznymi, które rozwijają się w organizmie od jakiegoś czasu i powodują takie nietypowe objawy. Jeśli ktoś jest aktywny seksualnie i nie zawsze dba o odpowiednie zabezpieczenie, albo choćby nie zawsze idzie do łóżka z osobą wcześniej dobrze poznaną, ma niestety duże szanse na złapanie jakiejś choroby wenerycznej.

Bardzo bolesne miesiączki mogą być spowodowane tak nieoczywistymi procesami chorobowymi jak niedoczynność tarczycy. Mogą jednak wynikać również z endometriozy czy mięśniaków. Wszystko zależy od tego, czy mają charakter wtórny, czy też pierwotny. Te o charakterze pierwotnym mogą występować do 3 lat od pojawienia się pierwszego krwawienia. Oczywiście, miesiączki zazwyczaj są bolesne, ale tutaj mowa o tych o naprawdę dużym natężeniu bólu, którego nie można zlikwidować prostą tabletką przeciwbólową. Jeśli jest to problemem kobiety dorosłej, która już jakiś czas temu skończyła 20 lat, warto się zastanowić czy to jednak nie choroba weneryczna.

Bolesne miesiączki a choroby weneryczne

Jeśli w trakcie wizyty u lekarza wykluczy on nieprawidłowości w budowie anatomicznej, a także inne, popularne przyczyny bolesnych miesiączek, wskazuje to na możliwość zarażenia się chorobą weneryczną. Nie zabezpieczają przed nimi środki antykoncepcyjne, a jedynie – a i to nie w 100% – prezerwatywy. Wiedzę tą muszą przyswoić sobie zwłaszcza osoby młode, którym ciężko nieraz tą prostą prawidłowość zrozumieć.
Jakie choroby weneryczne mogą powodować dużą bolesność miesiączek?bolesne miesiączki

Testy PCR a wykrywanie chorób

Bardzo bolesne miesiączki powinny skłonić osoby aktywne seksualnie do wykonania badań na obecność drobnoustrojów przekazywanych drogą płciową. Testy PCR na szczęście pozwalają na wykonanie takich badań w swoim własnym domu, dzięki czemu nie trzeba się wstydzić w przychodni lub szpitalu. Udajemy się tam jedynie po wynik, a do lekarza zgłaszamy wówczas, gdy nasze podejrzenia co do choroby znalazły swoje potwierdzenie.
Testy PCR są bardzo dokładne i można je z łatwością zamówić na naszej stronie. Zapewniamy dyskrecję!

image_pdfPobierz PDF