Bolesny wytrysk to olbrzymi problem dla każdego mężczyzny. Znacząco obniża jakość życia seksualnego, powodując duży stres. W ten sposób może nawet poważnie zniechęcić do współżycia – nie mówiąc już o tym, co odczuwa partnerka, gdy widzi, że zamiast przyjemności sprawia komuś ból. Bolesny wytrysk może mieć różne przyczyny – od zapalenia prostaty, poprzez infekcję dróg nasiennych, aż po zapalenie cewki moczowej czy choroby weneryczne. Właśnie na tej ostatniej możliwości skupimy się w tym artykule – wiele osób bowiem bagatelizuje zagrożenie, które w obecnych czasach jest wyjątkowo duże. Każdy mężczyzna aktywny seksualnie powinien co jakiś czas się badać, żeby podjąć ewentualne leczenie możliwie jak najszybciej. Powinien również zadbać o swoją partnerkę/partnerki, żeby – mając wątpliwości co do własnego zdrowia – przypadkiem nikogo nie zarazić!
Bolesny wytrysk – przyczyny dolegliwości
Ból po wytrysku czy w czasie jego trwania może mieć związek z następującymi zjawiskami:
- zapalenie prostaty – stan zapalny gruczołu krokowego może powodować ból w czasie wytrysku,
- infekcje (w tym infekcje przenoszone drogą płciową), które mogą podrażnić obszar wokół cewki moczowej,
- zapalenie i opuchlizna cewki moczowej,
- uszkodzenie dróg nerwowych odpowiadających za unerwienie prącia i dróg wyprowadzających nasienie,
- zapalenie lub niedrożność dróg wyprowadzających nasienie.
Pieczenie po wytrysku może być spowodowane chorobami wenerycznymi.
Mogą one prowadzić również do bolesności samego wzwodu. Żeby to wszystko sprawdzić, należy przeprowadzić stosowne testy – oddając do badań próbkę nasienia lub moczu. Można również zbadać się samemu, we własnym domu. Wystarczy zakupić stosowny test PCR, dostępny na naszej stronie. Dzięki temu do przychodni udajemy się już jedynie po wyniki. Testy są bardzo dokładne i ich wynik jest prawdziwy. Są jednocześnie proste do wykonania, więc każdy sobie z tym poradzi!
Jakie choroby weneryczne mogą prowadzić do wystąpienia takich przykrych objawów?
- Rzeżączka
- Rzęsistkowica
- Chlamydioza
- Zakażenie Ureaplasma
- Zakażenie Mycoplasma
- Zakażenie Streptococcus agalactiae
- Drożdżyca
- Opryszczka.
Bolesny wytrysk – kto jest zagrożony?
W grupie podwyższonego ryzyka są oczywiście osoby pozostające aktywne seksualnie – zwłaszcza te, którym zdarza się uprawiać seks bez zabezpieczenia i z ledwo poznanymi osobami. Należy pamiętać, że już jeden nieprzemyślany stosunek seksualny może doprowadzić do zarażenia – dlatego jeśli tylko mamy podejrzenia co do stanu swojego zdrowia, należy natychmiast zgłosić się do lekarza i wykonać odpowiednie badania!
Testy PCR stanowią wygodny sposób kontrolowania własnego zdrowia. Jeśli jednak objawy utrzymują się, a testy wykazały wynik negatywny, możliwe, że przyczyną bolesnego wytrysku jest coś innego. Z pewnością nie jest to objaw, który by można zbagatelizować. Należy zgłosić się do specjalisty, by wykrył przyczynę dolegliwości. Im wcześniej podejmie się leczenie, tym szybciej można powrócić do zdrowia.