Kiła to bardzo często występująca choroba zakaźna, którą wywołuje krętek blady (Treponema pallidum). Objawy są wysoce zróżnicowane i zależą w głównej mierze od stopnia zaawansowania choroby. Aby zdiagnozować obecność krętka bladego w organizmie, należy wykonać test na kiłę. Najnowocześniejsze metody badań doprowadziły do odkrycia metody PCR (reakcja łańcuchowa polimerazy), która pozwala na wykrycie DNA patogenów.
Choroba ma dwojaki przebieg – bezobjawowy i objawowy. W pierwszym przypadku diagnoza jest możliwa wyłącznie poprzez wykonanie badań laboratoryjnych. Pierwsze objawy uwidaczniają się na zewnętrznych narządach płciowych. Zmiany chorobowe kiły są bezbolesne.
Test na kiłę wyróżnia się czułością sięgającą ponad 99%. Pozwala to na wykrycie nawet jednego krętka. Inne metody laboratoryjne to badanie w ciemnym polu widzenia, immunofluorescencję bezpośrednią oraz diagnostykę serologiczną. Metody te nie są jednak tak dokładne i czułe jak PCR. Badanie na kiłę można wykonać w domu. Należy zamówić test na kiłę, pobrać materiał biologiczny ze zmienionego chorobowo miejsca, odesłać zestaw i czekać na wynik. Testy na kiłę (syfilis) są bezbolesne, szybkie, nieinwazyjne i dokładne.

Test na kiłę – cena 149zł.

image_pdfPobierz PDF