śluz, woda - wydzielina z odbytuNie wszyscy zwracają na to uwagę, ale czasem w jakiejś jednostce chorobowej z odbytu zaczyna wydostawać się wydzielina – nie będąca produktem wydalania. Jeśli ktoś zauważy u siebie takowy objaw, powinien dokładnie przyjrzeć się jaki ma ona charakter – kolor, konsystencję – i zastanowić się jakie dodatkowe objawy odczuwamy. wydzielina z odbytu nigdy nie jest czymś normalnym – bez względu na to, czy to żółta wydzielina z odbytu, biały śluz z odbytu, czy też może nieprzyjemna piana. Z odbytu nie powinien wydostawać się żaden wyciek prócz naturalnych efektów przemiany materii. Zwykle pojawienie się jakichś wydzielin spowodowane jest hemoroidami (niestety pojawiającymi się u coraz młodszych osób z uwagi na siedzący tryb pracy, jaki wielu z nas prowadzi), ale może być też efektem na przykład zakażenia chorobami wenerycznymi! Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na ten temat!

Śluz z odbytu – rodzaje

śluz z odbytu
Biała wydzielina z odbytu, przezroczysta wydzielina z odbytu, pomarańczowa wydzielina z odbytu, ropa z odbytu, woda – z odbytu mogą wydostawać się wycieki różnego rodzaju, a na ich podstawie często można ocenić jaka jest przyczyna całej sytuacji. I zaistniałego dyskomfortu, ponieważ wyciek z odbytu jest zazwyczaj poprzedzony licznymi, nieprzyjemnymi dolegliwościami. Specjaliści wyróżniają podstawowe rodzaje takich upławów. Jest to wydzielina z odbytu:

  • śluzowa (śluz z odbytu)
  • ropna,
  • wodnista,
  • krwista (śluz z krwią z odbytu).

Upławy z odbytu – objawy dodatkowe

Wodnisty śluz z odbytu, czy też wszelkie inne, nienaturalne wydzieliny, jakie się z niego wydostają, są poprzedzone wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami, zwiastującymi tworzenie śluzu. Można wymienić:

  • świąd odbytu i swędzenie okolicy okołoodbytniczej,
  • rumień okolicy okołoodbytniczej,
  • pieczenie odbytu,
  • miejscową tkliwość wokół odbytu,
  • okołoodbytniczy obrzęk tkanek miękkich,
  • ból odbytu,
  • nieprzyjemny zapach z odbytu,
  • częste parcie na stolec (z jednoczesnym oddawaniem małych ilości śluzu lub ropy, bardzo rzadko stolca),
  • stałe uczucie wilgoci wokół odbytu (tzw. mokry odbyt),
  • brudzenie bielizny.

Mokry odbyt – przyczyny

Wilgotny odbyt, śluz w odbycie, zaparcia – to często wynik powstających hemoroidów. We współczesnym świecie niestety pojawiają się coraz częściej, ponieważ z uwagi na szybkie tempo życia i w wielu wypadkach siedzący rodzaj pracy nie zażywamy tyle ruchu, co nasi przodkowie. Z drugiej strony wydzielina z odbytu może być efektem rozwijającej się w organizmie choroby wenerycznej, co także byłoby charakterystyczne dla obecnych czasów. Mniejsza troska o swoją reputację, większe przyzwolenie na pozamałżeńskie kontakty seksualne i w efekcie nawet przygodne stosunki seksualne bez zabezpieczenia zwiększają ryzyko zarażenia się takimi chorobami.
Wydzielina z odbytu może być spowodowana następującymi chorobami wenerycznymi:wydzielina z odbytu

Mokry odbyt – leczenie i testy PCR

Przezroczysty śluz z odbytu, żółty śluz z odbytu, śmierdzący śluz z odbytu, albo i inne – ciężko jednoznacznie ocenić jaka wydzielina jest efektem jakiej choroby, jeśli nie interesujemy się zbytnio tematem. Najczęściej nie ma się czym niepokoić, ponieważ mimo że objaw nie jest normalny, to można go wyleczyć. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że mokry odbyt może być skutkiem właśnie zarażenia się chorobą weneryczną, a w takim przypadku nie wystarczy samo leczenie objawów, lecz trzeba zdiagnozować i wyleczyć chorobę!
Testy PCR pozwolą na szybkie podjęcie leczenia w takim kierunku, jaki jest właściwy. Można je zamówić z największą dyskrecją przez internet (są dostępne na naszej stronie internetowej). Dzięki nim można przeprowadzić badania w kierunku konkretnych chorób wenerycznych we własnym domu – wygodnie i komfortowo, w dowolnej chwili. Jeśli ktoś ma za sobą jakiś przygodny stosunek seksualny, a teraz na przykład pojawiło się swędzenie odbytu u mężczyzn, czy wydostawanie się z odbytu wydzieliny, warto przeprowadzić odpowiednie testy. Żeby sprawdzić czy nie jesteśmy zarażeni jakąś chorobą weneryczną wystarczy pobrać wymaz – u kobiet z szyjki macicy lub cewki moczowej, a u mężczyzn z cewki moczowej. Wyniki są wiarygodne i dzięki nim można wykluczyć lub potwierdzić istnienie danej choroby!

image_pdfPobierz PDF